Sprzedaż nieruchomości – z pośrednikiem czy bez?

evsmash 1424352593 parameters to investigate before buying property in india

Decyzja dotycząca tego, czy sprzedając dom skorzystamy z usług pośrednika zajmującego się handlem nieruchomościami, czy też zajmiemy się sprawą osobiście jest jedną z najważniejszych w całym procesie. 

To długi i najczęściej żmudny etap, który zazwyczaj kończy się znaczącym obniżeniem oczekiwanej przez nas ceny. Zaufanie właściwej agencji nieruchomości może okazać się dla nas dobrym rozwiązaniem dzięki wykorzystaniu ich wiedzy oraz doświadczenia w handlu nieruchomościami.

  • Minusem takiego rozwiązania jest najczęściej prowizja, która uiścić musimy agencji z którą podejmiemy współpracę. Powinniśmy jednak pamiętać, że w zamian otrzymujemy fachową pomoc doświadczonej osoby, która zajmie się wszelkimi niezbędnymi aspektami podczas sprzedaży domu. Duża liczba formalności, brak odpowiedniej wiedzy podczas wyceny nieruchomości oraz efektywne dotarcie do potencjalnie zainteresowanych osób to zalety, które zdecydowanie przesuwają szalę korzyści na stronę pośrednika. - zaznacza Katarzyna Tokarska, właścicielka Agencji Fima Nieruchomości i Ubzezpieczenia.

Agencje nieruchomości na pomorzu charakteryzują się wykwalifikowaną kadrą oraz wiedzą przekraczającą zazwyczaj nasze umiejętności. Nawiązując współpracę możemy liczyć na szereg usług, dzięki którym cały proces sprzedaży domu stanie się dla nas łatwiejszy. Jedną z podstawowych zalet jest rzetelna wycena domu, co w przypadku samodzielnej sprzedaży nie jest prostym zadaniem. Zazwyczaj znacząco zawyżamy cenę, co jest barierą nie do przejścia dla potencjalnych kupców. Nie musimy jednak obawiać się, że agencja zbytnio tę cenę zaniży. Prowizja, jaka trafia do pośrednika, zależy bowiem od ceny ostatecznej, odpowiednio wysoka wycena leży więc w interesie obu stron.

Sprzedaż domów w powiecie wejherowskim najczęściej odbywa się właśnie za pośrednictwem agencji nieruchomości, co pozwala klientom na zlecenie załatwienia formalności specjalistom w branży. To najczęściej szereg dokumentów, wymagających czasu oraz odpowiedniej wiedzy, co jest gwarantem szybkiego zakończenia procesu sprzedaży.

Jakie więc rozwiązanie jest dla nas najkorzystniejsze? O ile posiadamy niezbędną wiedzę oraz jesteśmy poświęcić swój czas na załatwienie formalności, sprzedaż domu bez pośrednika pozwoli nam na zaoszczędzenie prowizji naliczanej przez agencję. Jeżeli jednak wolimy zaufać specjalistom, kwota prowizji nie jest najczęściej na tyle wysoka by rezygnować z pomocy, dzięki której sprzedaż domu nie okaże się dla nas bardzo nerwowym i pracochłonnym zajęciem.

Aktualności
evsmash 1596747217 domy cena

Od czego zależy cena domów i mieszkań?

Kupując mieszkanie musimy dokładnie przekalkulować czy stać nas na spłatę kredytu, czy na utrzymanie. Wartość rynkową nieruchomości stanowi najbardziej prawdopodobna jej cena, możliwa do uzyskania...
evsmash 1586159432 kupno mieszkania

Wynajem czy zakup mieszkania - na co się zdecydować?

W pewnym momencie życia każda młoda osoba zaczyna poszukiwać własnego kąta. Większość ma do wyboru dwa najpopularniejsze rozwiązania, a mianowicie zakup lub wynajem mieszkania. W...
evsmash 1576231488 ubezpieczenie domu

Dlaczego warto ubezpieczyć dom?

Warto ubezpieczyć swoją posiadłość nie tylko wtedy, gdy wyjeżdżamy na długie wakacje. Losowe wypadki, takie jak na przykład pożar, mogą wydarzyć się nawet podczas naszej...
Wiedziałeś, o tym, że używasz starej wersji przeglądarki Internet Explorer? Zaktualizuj przeglądarkę teraz!