Czym zajmują się agencje nieruchomości?

agencja nieruchomości
agencja nieruchomości
Autor: agencja-fima.com

Znalezienie dobrego kupca na mieszkanie lub spokojnego lokatora pod wynajem to zadanie, które wymaga od nas wiele cierpliwości. Jeśli nie chcemy zajmować się tym sami, możemy zlecić te zadania agencji nieruchomości. Czym konkretnie się ona zajmuje?

Agencja nieruchomości


Podstawą działalności każdej agencji nieruchomości jest kompleksowe pośrednictwo w obrocie nieruchomościami. Zajmują się one fachowym doradztwem w zakresie kupna i sprzedaży na rynku nieruchomościami, z gwarancją bezpieczeństwa pośrednictwa transakcji, którą zapewniają odpowiednie uprawnienia zawodowe.

Agencja nieruchomości nie może funkcjonować na rynku bez licencji pośrednika w obrocie nieruchomościami. Przed rozpoczęciem współpracy warto sprawdzić, czy wybrane przez nas biuro działa legalnie i nie zostaniemy oszukani.

Zakres działalności agencji nieruchomości


Agencja nieruchomości oferuje szereg usług w ramach pośrednictwa na rynku nieruchomości. Ich podstawowym zadaniem jest sprzedaż lub kupno domów i mieszkań na zlecenie osoby fizycznej. Działają także na większą skalę – pośredniczą w sprzedaży oraz kupnie lokalów i obiektów użytkowych między dużymi firmami. W ich ofercie kupna-sprzedaży znajdują się także grunty, działki budowlane i obiekty komercyjne.

Oprócz kupna i sprzedaży, agencje nieruchomości zajmują się także najmem i wynajmem nieruchomości. Na zlecenie osób prywatnych poszukują mieszkań do najmu lub lokatorów do ich domów. Służą również radą i pomagają przygotować mieszkanie na wynajem tak, by było praktyczne i zachęcało do wynajmu. Współpracują także z przedsiębiorstwami, które poszukują lokali do prowadzenia firmy – znajdują pomieszczenia w dogodnych lokalizacjach i o odpowiedniej powierzchni użytkowej.

W zakres działalności pośrednika nieruchomości wchodzi również możliwość zamiany nieruchomości. Agencje w takich przypadkach pośredniczą między stronami, które chcą dokonać wymiany między nieruchomościami. Podpowiadają, w jaki sposób dokonać transakcji, m.in. informując, jakie dokumenty należy uzupełnić. Pomagają także dopełnić wszelkich formalności w sposób legalny i bezpieczny, dzięki czemu strony zamiany mogą czuć się komfortowo.

Aktualności
evsmash 1596747217 domy cena

Od czego zależy cena domów i mieszkań?

Kupując mieszkanie musimy dokładnie przekalkulować czy stać nas na spłatę kredytu, czy na utrzymanie. Wartość rynkową nieruchomości stanowi najbardziej prawdopodobna jej cena, możliwa do uzyskania...
evsmash 1586159432 kupno mieszkania

Wynajem czy zakup mieszkania - na co się zdecydować?

W pewnym momencie życia każda młoda osoba zaczyna poszukiwać własnego kąta. Większość ma do wyboru dwa najpopularniejsze rozwiązania, a mianowicie zakup lub wynajem mieszkania. W...
evsmash 1576231488 ubezpieczenie domu

Dlaczego warto ubezpieczyć dom?

Warto ubezpieczyć swoją posiadłość nie tylko wtedy, gdy wyjeżdżamy na długie wakacje. Losowe wypadki, takie jak na przykład pożar, mogą wydarzyć się nawet podczas naszej...
Wiedziałeś, o tym, że używasz starej wersji przeglądarki Internet Explorer? Zaktualizuj przeglądarkę teraz!