Jak przygotować mieszkanie na sprzedaż?

evsmash 1576230962 sprzedaz mieszkania
Autor: agencja-fima.com

Znalezienie kupca na mieszkanie to spore wyzwanie. Jak przygotować mieszkanie, by zachęcało do zakupu? Co zrobić, by uzyskać za nie jak najwyższą cenę?

 

Pierwsze wrażenie


Największą rolę przy sprzedaży mieszkania odgrywa pierwsze wrażenie, jakie ono prezentuje. Czyste, zadbane i nowoczesne pomieszczenia zachęcają do oglądania i zapadają w pamięć potencjalnego kupca. Zbyt duża ilość mebli czy przedmiotów tworzy wizerunek zagraconej przestrzeni. Osoba zainteresowana kupnem, widząc niedbałość sprzedającego nie zaproponuje wysokiej, korzystnej ceny.

Przed wizytą kupców należy zadbać także o neutralność zapachów w mieszkaniu. Na czas wizyty warto wyprowadzić psa na spacer lub zostawić go pod opieką sąsiadów, ponieważ niechęć do zwierząt lub alergia mogą odstraszyć interesantów. Wywietrzone pomieszczenia zachęcą do dłuższego oglądania.

Świeżość


Aby uzyskać lepszą propozycję sprzedaży, warto odświeżyć mieszkanie. Wystarczy zrobić delikatne przemeblowanie, powiesić kilka modnych obrazów czy odmalować wyblakłe ściany, by nasze pomieszczenia stały się bardziej zachęcające. Prawidłowo dobrana kolorystyka w mieszkaniu na sprzedaż może optycznie powiększać pomieszczenia i je uatrakcyjniać w oczach oglądających. Jasne, delikatne kolory są odbierane bardziej pozytywnie, niż przykładowo odcienie fioletu lub brązu, dlatego warto postawić na subtelność.

Kuchnia


Funkcjonalność to cecha, którą powinna charakteryzować się dobrze urządzona kuchnia. Niezależnie od jej wielkości, powinno się znaleźć w niej miejsce na podstawowe sprzęty AGD i kilka kuchennych szafek. Aby kuchnia zachęcała do kupna mieszkania, musi być czysta i przestronna, nawet pomimo małych rozmiarów. Nadmierna ilość szafek czy przyborów kuchennych spowoduje uczucie ciasnoty i niechęć do korzystania z niej, a w rezultacie odrzucenie propozycji zakupu danego mieszkania.

Łazienka


Jest to pomieszczenie, które odgrywa bardzo dużą rolę w decyzji kupna mieszkania. Przede wszystkim, powinna być sterylnie czysta, jeśli chcemy, aby osoby ją oglądające nie poczuły wstrętu już w jej drzwiach. Warto zadbać o świeży wygląd sanitariatów, czyste lustro i skromne elementy dekoracyjne, np. w postaci dopasowanych do wystroju mydelniczek. Należy sprawdzić także stan sufitu – świeżo odmalowany daje nadzwyczajny efekt czystości całemu pomieszczeniu.

Aktualności
evsmash 1596747217 domy cena

Od czego zależy cena domów i mieszkań?

Kupując mieszkanie musimy dokładnie przekalkulować czy stać nas na spłatę kredytu, czy na utrzymanie. Wartość rynkową nieruchomości stanowi najbardziej prawdopodobna jej cena, możliwa do uzyskania...
evsmash 1586159432 kupno mieszkania

Wynajem czy zakup mieszkania - na co się zdecydować?

W pewnym momencie życia każda młoda osoba zaczyna poszukiwać własnego kąta. Większość ma do wyboru dwa najpopularniejsze rozwiązania, a mianowicie zakup lub wynajem mieszkania. W...
evsmash 1576231488 ubezpieczenie domu

Dlaczego warto ubezpieczyć dom?

Warto ubezpieczyć swoją posiadłość nie tylko wtedy, gdy wyjeżdżamy na długie wakacje. Losowe wypadki, takie jak na przykład pożar, mogą wydarzyć się nawet podczas naszej...
Wiedziałeś, o tym, że używasz starej wersji przeglądarki Internet Explorer? Zaktualizuj przeglądarkę teraz!